Події Вінницького ЦГМ

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

У 2023 році Всесвітній день охорони праці присвячений безпечному та здоровому робочому середовищу як фундаментальному принципу та праву на роботі.

Право на працю у безпечних та здорових умовах праці закріплено
Конституцією України.

Однак, з початком повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року, тисячі працівників втратили можливість працювати у безпечних та здорових умовах праці.

Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних чинників, що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються внаслідок загибелі працівників на робочих місцях.

Так, за час збройної агресії російської федерації під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 3065 працівників, у тому числі 520 – зі смертельним наслідком.

Окремо наголошуємо, що безпосередньо внаслідок військової агресії, у зв’язку з ракетними обстрілами та дії вибухових предметів під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало за інформацією Державної служби України з питань праці 711 працівників, з яких 252 особи зі смертельним наслідком.

Особовий склад і працівники органів і підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій з перших днів збройної агресії російської федерації активно залучався до ліквідації наслідків ракетне-артилерійських обстрілів та бомбардувань об’єктів на території України.

Через короткий проміжок часу внаслідок активного мінування та забруднення території нашої країни ворожими боєприпасами, які не здетонували, до роботи із очищення територій та об’єктів залучилися піротехніки.

Безпосередньо внаслідок обстрілів, бомбардувань та підривів на вибухонебезпечних предметах постраждало з початку повномасштабної агресії російської федерації 210 осіб, 67 осіб загинуло.

Умови виконання завдань пожежних, рятувальників та піротехніків були і залишаються вкрай важкими, тому протягом минулого року постраждало під час виконання службових обов’язків 146 осіб, з них загинуло 32 особи.

Враховуючи зазначене, ДСНС пропонує 28 квітня 2023 року долучитися до вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві, в мирний час та під час воєнного стану.

Абетка безпеки» для всіх! 
ДСНС України спільно з громадською організацією Громадський Рух «Соціальна єдність» реалізували спільний проєкт «Абетка безпеки».
Для того, аби люди з порушенням слуху та зору мали доступ до важливої інформації, у рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, здійснюється ця ініціатива.
🔎 «Абетка безпеки» – це сукупність правил, порад, та рекомендацій, які попереджають надзвичайні ситуації та надають українцям вичерпну інформацію щодо алгоритму дій у разі настання надзвичайних ситуацій. Про дії у тих чи інших ситуаціях ви можете дізнатися, перейшовши за посиланням на сайт ДСНС України «Абетку безпеки»: https://dsns.gov.ua/uk/abetka-bezpeki

Заходи безпеки під час користування генератором.

Заходи безпеки від ураження електричним струмом.

Виявлення вибухонебезпечних предметів.

Дії населення після сигналу повітряної тривоги.

Дії населення на відкритому просторі при грозі та блискавці.

Терористичні акти.

Ожеледиця.

Землетрус.

Снігові замети.

Отруйні рослини.

14 грудня – День вшанування  учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

Саме в цей день, 36 років тому, завершили будівництво саркофагу над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Це перша захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.

Всього у Вінницькій області проживає понад 4 тисячі ліквідаторів трагедії. Колектив Вінницького ЦГМ віддає шану Вашій мужності і професіоналізму і щиро бажає Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за Ваші добрі справи!

9 грудня — Міжнародний день боротьби з корупцією
9 грудня вся міжнародна спільнота та широкі кола громадськості в усіх країнах світу відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. Саме цього дня 2003 року на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, яка ухвалена Генеральною асамблеєю ООН 31 жовтня 2003 року. Корупція є складним соціальним, політичним і економічним явищем, яке певним чином зачіпає всі країни. Вона руйнує демократичні інститути, сповільнює економічний розвиток і підриває державні традиції. Корупція вражає основу демократичних інститутів через спотворення виборчих процесів, перекручення принципу верховенства закону шляхом створення бюрократичних бар’єрів, єдиний сенс яких — вимагання хабарів. Наслідками поширення корупції в Україні на національному та регіональному рівнях є підрив соціальної довіри, руйнація соціальної моралі та почуття справедливості в населення, посилення соціальної напруженості, зневіра в ефективності державної політики тощо. Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії. Згідно з вимогами законодавства України функції боротьби  з корупцією покладено на спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції, а саме: органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України та Національне агентство з питань запобігання корупції. Також функції із запобігання та виявлення корупції покладаються на утворені в органах виконавчої влади уповноважені підрозділи (особи) з питань запобігання та виявлення корупції. Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», Державна міграційна служба України вживає необхідні заходи щодо забезпечення належних умов для повідомлень про порушення вимог цього Закону. Усі без винятку потенційні викривачі мають можливість надати відповідну інформацію про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень та інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» з боку працівників міграційної служби на офіційному сайті Державної міграційної служби України у розділі «Повідомити про корупцію», також за визначеними каналами зв’язку з Відділом з питань запобігання та виявлення корупції, іншими засобами електронного зв’язку або  телефонну лінію. Тож закликаємо в подальшому разом докладати максимальних зусиль, аби зменшити це негативне соціальне явище в нашій країні, забезпечити верховенство закону, дотримання прав і свобод людини.
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня – день, який нагадує всім нам, що серед нас є люди, котрі потребують особливої уваги і турботи, це –  Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Саме цей день  покликаний привернути увагу громадськості до проблем, яких набагато більше в людей з особливими потребами, і на які суспільство зобов’язане звернути увагу та допомогти вирішити.
Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб з обмеженими фізичними можливостями в життя суспільства. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства — людей з обмеженими фізичними можливостями. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно людей з особливими потребами, прийнятій Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа Десятиліттям людей з інвалідністю.
Cьогодні особливого вшанування і відзначення заслуговують люди з особливими потребами, які не впали в розпач, не замкнулись у собі, а в силу власних можливостей працюють, беруть активну участь в громадському житті, займаються спортом, рукоділлям, художніми промислами і самодіяльністю, виховують дітей і онуків.

Також від імені усього колективу Вінницького ЦГМ хочеться звернутися зі щирими словами подяки до людей, які віддають тепло своїх сердець, допомагають вирішувати проблеми людям з обмеженими можливостями, турбуються про них. Самовіддане служіння обраній справі, виняткове почуття обов’язку, доброта, чуйність та щедрість душі приносять вам заслужену повагу і людську шану.

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок
Інформаційна довідка щодо застосування окремих положень законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», «Про внесення зміни до Закону України «Про ратифікацію Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї» Дізнатись більше

9 грудня — Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно 9 грудня з ініціативи Організації Об’єднаних Націй.

9 грудня 2003 року у мексиканському м. Меріда відбулася політична конференція, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції.

Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем.

Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії. Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» Вінницький ЦГМ забезпечує умови для повідомлень про порушення вимог цього Закону.

Потенційні викривачі мають можливість повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, та інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» згідно контактів, вказаних на офіційному сайті Вінницького ЦГМ у розділі «Повідом про корупцію».

3 грудня — Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Щороку разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. 

Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.

Бесіда на цю тему проведена у Вінницькому ЦГМ 3 грудня 2021 року спрямована на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя.

Дізнатись більше

16 днів проти насилля

Щороку в Україні, як і всій Європі,  з 25 листопада по 10 грудня проходить  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка  покликана в першу чергу привернути  увагу громадськості до актуальних для  суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

І у нашому  Вінницькому ЦГМ був проведений 25 листопада інформаційний семінар — в Міжнародний день боротьби за ліквідацію  насильством по відношенню до  жінок. Ця дата була обрана Генеральною Асамблеєю ООН не випадково. Саме у цей день 1960 року були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Р.Трухільйо сестри Мірабал – політичні активістки, саме цей день став символом світового визнання проблеми гендерного насилля. Надзвичайно важливо, аби кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у ХХІ столітті, потерпають українські жінки.

Дізнатись більше

Прогнозування погоди та відповідальність за життя: як працює вінницька авіаметеостанція. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 23 березня, відзначають Всесвітній метеорологічний день. Він був започаткований Всесвітньою метеорологічною організацією та відзначається з 1961 року для підвищення обізнаності та розуміння важливості роботи гідрометеослужб.

Вінницький інформаційний портал VежA вирішив розповісти про обласний центр з гідрометеорології, а також відвідав авіаційну метеорологічну станцію, щоб показати роботу техніків-метеорологів та синоптиків, які не лише прогнозують погоду для населення, але й допомагають літакам безпечно подолати маршрут. 

У цьому матеріалі журналісти розповідають про те, чому метеорологічна система країни потребує оновлення, як кліматичні зміни загрожують Вінниччині, чи ображаються синоптики на критику прогнозів погоди та що романтичного є у професії техніків-метеорологів.

Читати далі на Vezha.ua 

23 березня — Всесвітній метеорологічний день – професійне свято метеорологів усіх країн.

Всесвітній день метеорології заснований Всесвітньою метеорологічною федерацією (ВМО) і відзначається з 1961 року для підвищення обізнаності широкої громадськості в усіх країнах світу щодо діяльності Національних гідрометеорологічних служб, а також задля поглиблення розуміння значущості такої праці. Сама ВМО була заснована в 1950 році як компетентний орган ООН з питань спостереження за станом атмосфери Землі та її взаємодією з океанами. До складу ВМО входить 191 країна, зокрема й Україна, яка представлена Українським Гідрометцентром.

Дізнатись більше

22 березня — Всесвітній день води!

22 березня вся Планета святкує Всесвітній день води, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинні були почати відзначати у 1993 році у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони навколишнього середовища і розвитку. Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.

Дізнатись більше

19 листопада-День працівників гідрометеорологічної служби України!

Гідрометеорологічна служба в Україні наближається до офіційної ювілейної дати 100-річчя від часу її створення, про що свідчить Декрет Раднаркому 1921 року про створення Української метеорологічної служби Укрмету, та 250-річчя від початку зафіксованих перших інструментальних метеорологічних спостережень на території України, розпочатих у Києві військовим лікарем Лерхе. Наприкінці ХVІІІ ст. систематичні спостереження за погодою, режимом Дніпра біля Києва почав проводити видатний громадський діяч та вчений Максим Федорович Берлінський.
       У грудні 1929 року організовано Гідрометеорологічний комітет, до складу якого увійшли всі метеорологічні та гідрологічні служби, що існували на теренах України. А у 2003 році Указом президента України від 11 березня № 208/2003 в Україні встановлено професійне свято – День працівників гідрометеорологічної служби, що відзначається 19 листопада.

04 листопада 2020 року Вінницький обласний центр з гідрометеорології отримав Сертифікат Державної авіаційної служби України.

Відповідно до національного законодавства України, а також беручи до уваги Директиви Європейського Парламенту та Ради, Європейської Комісії щодо забезпечення аеронавігаційного обслуговування, які мають місце на даний момент, та предмет умов, визначених у сертифікаті, Державна авіаційна служба України підтверджує, що ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР З ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЇ, відповідає національним вимогам.