Події Вінницького ЦГМ

🔥УВАГА!🔥
📸 Вінницький обласний центр з гідрометеорології оголошує Фотоконкурс «Погодні явища Вінниччини» з нагоди святкування 100-річчя національної гідрометеорологічної служби України 19 листопада 2021 року.
🖼️ ВИМОГИ ДО ФОТОРОБІТ
1. Всі конкурсні фотографії повинні бути авторськими.
2. На світлинах повинні бути відображені погодні, оптичні, гідрологічні явища, що проходили на території Вінницької області.
3. Фотографія може бути як у кольоровому так і у чорно-білому виконанні. Допускається обробка фото у графічних редакторах.
4. Фотографії, подані на Фотоконкурс, можуть бути відхилені від участі в конкурсі в наступних випадках: фотографії не відповідають тематиці та формату конкурсу; не авторське фото.
5. Допускається подача декількох фотографій від одного автора.
📧 ПОДАННЯ РОБІТ
1. Для участі у Фотоконкурсі необхідно надіслати фото на нашу електрону адресу pgdvinnitsa@meteo.gov.ua або у приватні повідомлення офіційних сторінок в соціальних мережах Facebook (https://www.facebook.com/meteo.vn.ua) або Instagram (https://www.instagram.com/vincgm/), з поміткою «на Фотоконкурс»
2. Необхідно вказати прізвище автора, електронну пошту/контактний телефон, дату та місце, де була зроблена світлина.
⏲️ ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ФОТОКОНКУРСУ
1. Кінцевий термін подання фотографій: 8 листопада 2021 року.
2.Усі фотографії будуть розміщені в альбомі Фотоконкурс «Погодні явища Вінниччини» (https://www.facebook.com/media/set/?vanity=meteo.vn.ua&set=a.160604379553530).
🏆 ПІДСУМКИ КОНКУРСУ І НАГОРОДЖЕННЯ УЧАСНИКІВ
1.Визначення переможця буде відбуватися 10 листопада о 13:00 за загальною кількістю вподобань від користувачів.
2. Переможець Фотоконкурсу буде нагороджений заохочувальними призами присвяченими 100-річчю національної гідрометеорологічної служби України.
3. Фотографія, що переможе в конкурсі буде розміщена на головній сторінці нашого сайту і стане заставкою спільноти в Facebook.
🙏 Ми з нетерпінням чекаємо на Ваші роботи!

Прогнозування погоди та відповідальність за життя: як працює вінницька авіаметеостанція. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 23 березня, відзначають Всесвітній метеорологічний день. Він був започаткований Всесвітньою метеорологічною організацією та відзначається з 1961 року для підвищення обізнаності та розуміння важливості роботи гідрометеослужб.

Вінницький інформаційний портал VежA вирішив розповісти про обласний центр з гідрометеорології, а також відвідав авіаційну метеорологічну станцію, щоб показати роботу техніків-метеорологів та синоптиків, які не лише прогнозують погоду для населення, але й допомагають літакам безпечно подолати маршрут. 

У цьому матеріалі журналісти розповідають про те, чому метеорологічна система країни потребує оновлення, як кліматичні зміни загрожують Вінниччині, чи ображаються синоптики на критику прогнозів погоди та що романтичного є у професії техніків-метеорологів.

https://vezha.ua/prognozuvannya-pogody-ta-vidpovidalnist-za-zhyttya-yak-pratsyuye-vinnytska-aviameteostantsiya-fotoreportazh/

23 березня — Всесвітній метеорологічний день – професійне свято метеорологів усіх країн.

Всесвітній день метеорології заснований Всесвітньою метеорологічною федерацією (ВМО) і відзначається з 1961 року для підвищення обізнаності широкої громадськості в усіх країнах світу щодо діяльності Національних гідрометеорологічних служб, а також задля поглиблення розуміння значущості такої праці. Сама ВМО була заснована в 1950 році як компетентний орган ООН з питань спостереження за станом атмосфери Землі та її взаємодією з океанами. До складу ВМО входить 191 країна, зокрема й Україна, яка представлена Українським Гідрометцентром.

Дізнатись більше

22 березня — Всесвітній день води!

22 березня вся Планета святкує Всесвітній день води, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинні були почати відзначати у 1993 році у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони навколишнього середовища і розвитку. Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.

Дізнатись більше

19 листопада-День працівників гідрометеорологічної служби України!

Гідрометеорологічна служба в Україні наближається до офіційної ювілейної дати 100-річчя від часу її створення, про що свідчить Декрет Раднаркому 1921 року про створення Української метеорологічної служби Укрмету, та 250-річчя від початку зафіксованих перших інструментальних метеорологічних спостережень на території України, розпочатих у Києві військовим лікарем Лерхе. Наприкінці ХVІІІ ст. систематичні спостереження за погодою, режимом Дніпра біля Києва почав проводити видатний громадський діяч та вчений Максим Федорович Берлінський.
       У грудні 1929 року організовано Гідрометеорологічний комітет, до складу якого увійшли всі метеорологічні та гідрологічні служби, що існували на теренах України. А у 2003 році Указом президента України від 11 березня № 208/2003 в Україні встановлено професійне свято – День працівників гідрометеорологічної служби, що відзначається 19 листопада.

04 листопада 2020 року Вінницький обласний центр з гідрометеорології отримав Сертифікат Державної авіаційної служби України.

Відповідно до національного законодавства України, а також беручи до уваги Директиви Європейського Парламенту та Ради, Європейської Комісії щодо забезпечення аеронавігаційного обслуговування, які мають місце на даний момент, та предмет умов, визначених у сертифікаті, Державна авіаційна служба України підтверджує, що ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР З ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЇ, відповідає національним вимогам.